Komunikat Starosty Chełmińskiego w sprawie KORONAWIRUSA09.10.2020

Komunikat Starosty Chełmińskiego w sprawie KORONAWIRUSA

09.10.2020

Komunikat Starosty Chełmińskiego w sprawie KORONAWIRUSA

Zgodnie z zapowiedzią Prezesa Rady Ministrów od 10 października 2020 r. cały kraj zostanie objęty strefą żółtą (za wyjątkiem miast/ powiatów znajdujących się w czerwonej strefie).

W związku z powyższym obowiązek noszenia maseczek (lub innego rodzaju zasłaniania ust   i nosa) obowiązywać będzie we wszystkich miejscach publicznych – w tym w sklepach, autobusach oraz na ulicy.

Z obowiązku zwolnione są osoby posiadające zaświadczenie lekarskie o niepełnosprawności (całościowych zaburzeniach rozwoju, zaburzeniach psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej   w stopniu umiarkowanym, znacznym lub głębokim; osoby, które mają trudności z samodzielnym zakryciem ust i nosa).

W strefie żółtej obowiązuje m.in. limit jednej osoby na 4 mkw. W przypadku imprez takich jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje. W  siłowniach limit to jedna osoba na 7mkw. W kinach może być 25% publiczności. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć 75 osób z wyłączeniem obsługi (przepis ten jako jedyny wchodzi w życie od 17 października).

Wszystkie zasady i ograniczenia aktualnie obowiązujące w Polsce w stanie epidemii koronawirusa są dostępne na https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow.

metryczka


Wytworzył: Zdzisław Gamański (9 października 2020)
Opublikował: Dariusz Banach (9 października 2020, 12:12:59)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 48