zamówienie na:

Audyt zewnętrzny projektu pn.  Poprawa jakości świadczonych usług medycznych..."

zamawiający: Zespół Opieki Zdrowotnej w Chełmnie
tryb zamówienia: Zapytanie Ofertowe
nr sprawy: 6/2011
wartość: poniżej 14000 EURO
termin składania ofert: 25 marca 2011  11:00
wynik postępowania: http://www.zoz.chelmno.pl/przetargi_pliki/wybor_wykonowcy_audyt_zewnetrzny_01_04_2011.pdf 




Nr post. 6/2011
Chełmno, dnia 24.02.2011 r.
 
 
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU NIE PRZEKRACZAJĄCYM RÓWNOWARTOŚCI
14 TYSIĘCY EURO
 
 
Zespół Opieki Zdrowotnej w Chełmnie zaprasza do składania ofert na przeprowadzenie usługi audytu zewnętrznego projektu pn. „ Poprawa jakości świadczonych usług medycznych w powiecie chełmińskim poprzez modernizację oraz doposażenie SPZOZ w Chełmnie”.
Nr projektu WND-RPKP.03.02.00-04-013/08, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2007-2013.
Ogólna charakterystyka projektu: Inwestycja zlokalizowana jest w Chełmnie w Zespole Opieki Zdrowotnej przy ul. Plac Rydygiera 1. Adresatami projektu są mieszkańcy powiatu chełmińskiego i gmin. Głównym celem projektu jest poprawa jakości świadczonych usług opieki zdrowotnej poprzez podniesienie standardu usług medycznych oraz zwiększenie dostępności do usług opieki zdrowotnej zwiększenie efektywności udzielanych świadczeń medycznych, podniesienie dostępu do infrastruktury ochrony zdrowia, likwidacja występujących obecnie problemów związanych z użytkowaniem starego i mocno wyeksploatowanego sprzętu medycznego, poprawa stanu zdrowia mieszkańców, zmniejszenie czasu oczekiwania na zabiegi i usługi medyczne. Przedmiotem projektu jest zakup nowoczesnych urządzeń medycznych na oddziały takie jak: anestezjologii i intensywnej terapii, bloku operacyjnego, pediatrycznego, chirurgicznego, laboratorium i sali cięć oraz modernizacja tychże oddziałów.
Produkty:
- Liczba przebudowanych instytucji ochrony zdrowia – 1 szt.,
- Liczba doposażonych instytucji ochrony zdrowia – 1 szt.
Cel główny projektu zostanie osiągnięty poprzez realizację celów szczegółowych (rezultatów).
Ustalono następujące cele szczegółowe:
- wzrost liczby specjalistycznych badań medycznych, które zostaną wykonane w szpitalu w Chełmnie,
- skrócenie średniego czasu oczekiwania na świadczone usługi medyczne,
- skrócenie średniego wieku aparatury medycznej będącej w dyspozycji szpitala.
Dnia 26.03.2009 r. podpisano Umowę o dofinansowanie projektu pn. „ Poprawa jakości świadczonych usług medycznych w powiecie chełmińskim poprzez modernizację oraz doposażenie SPZOZ w Chełmnie” nr WPW.I.3040-UE 45/2009 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2007-2013.
Całkowita wartość projektu wynosi 6 542 473,48 PLN, całkowite wydatki kwalifikowane projektu wynoszą 6 542 473,48 PLN, kwota dofinansowania 4 248 935,29 PLN. Rodzaje i wartości wniosków o płatność:
wniosek nr 1 - płatność pośrednia – wydatki kwalifikowane objęte wnioskiem:1 127 420,72 zł
wniosek nr 2 – płatność pośrednia – wydatki kwalifikowane objęte wnioskiem: 193 260,94 zł,
wniosek nr 3 – płatność zaliczkowa –zaliczka w kwocie: 2 030 991,84 zł,
wniosek nr 4 – rozliczenie zaliczki – 2 030 991,84 zł
Dokumentacja dotycząca projektu przechowywana jest w siedzibie Zamawiającego i składa się z około 8 segregatorów A4, zawierających dokumentację przetargową 6 przetargów oraz dokumentację zapytania cenowego, wnioski o płatność, wnioski sprawozdawcze, korespondencja z IZ RPO WK-P, ok. 30 faktur.
Okres podlegający audytowi zewnętrznemu: od 01.04.2008 r. do 28.02.2011 r.
Zamawiający przewiduje zawarcie umowy niezwłocznie po dokonaniu czynności wyboru oferty najkorzystniejszej.
Wykonanie zamówienia : w terminie do 30 dni od dnia zawarcia umowy.
Do chwili obecnej Instytucja Zarządzająca RPO WK-P nie przeprowadziła kontroli na miejscu rzeczowo-finansowej realizacji projektu.
Celem przeprowadzenia audytu zewnętrznego projektu jest wydanie przez audytora zewnętrznego opinii zawartej w sprawozdaniu z audytu zewnętrznego projektu na temat:
a) potwierdzenia wiarygodności danych, zarówno liczbowych jak i opisowych dotyczących zdarzeń przeszłych związanych z osiągnięciem celów projektu, zawartych w przedstawionych przez szpital dokumentach związanych z realizowanym projektem;
b) realizacji wydatków i uzyskania założonych efektów zgodnie z wymaganiami zawartymi we wniosku o dofinansowanie i umowie o dofinansowanie;
c) poprawnego sposobu udokumentowania i ewidencyjnego wyodrębnienia rzeczywistych operacji gospodarczych związanych z realizowanym projektem.
SPOSÓB I ZAKRES PRZEPROWADZANEGO AUDYTU ZEWNĘTRZNEGO PROJEKTU
Audyt zewnętrzny powinien obejmować analizę dokumentacji oraz stosownych procedur kontroli wewnętrznej Beneficjenta w odniesieniu do przekazywania i rozliczania środków finansowych w ramach projektu, procedur akceptacji wydatków kwalifikowalnych w zakresie ich zasadności i odpowiedniego udokumentowania oraz monitorowania realizacji projektu, ze szczególnym uwzględnieniem realizacji przyjętych celów projektu.
Zakres badania audytowego powinien obejmować:
· audyt procedur (organizacja Beneficjenta, procedury wewnętrzne i system kontroli
wewnętrznej;
· audyt finansowo-księgowy projektu
· audyt rzeczowej realizacji projektu.
AUDYT ZEWNĘTRZNY PROJEKTU POWINIEN OBEJMOWAĆ PRZEDE WSZYSTKIM:
1.Sprawdzenie realizacji projektu zgodnie z umową o dofinansowanie projektu i obowiązującymi przepisami prawa oraz zaleceniami i wytycznymi IZ RPO WKP tj. w szczególności sprawdzenie:
- prawidłowości kwalifikowania wydatków w ramach projektu;
- prawidłowości przeprowadzenia procedury o udzielenie zamówienia publicznego (jeśli dotyczy) lub wyboru wykonawcy (oferty) z zachowaniem wspólnotowych i krajowych wymogów oraz stosownych wytycznych IZ RPO WKP;
- wiarygodności części sprawozdawczych wniosków Beneficjenta o płatność z zakresem rzeczowym projektu (osiągnięcia wskaźników produktu np. w oparciu o dokumentację i wizję lokalną/oględziny);
- prawidłowości prowadzenia wyodrębnionej ewidencji księgowej dotyczącej realizacji projektu lub posiadania wyodrębnionego kodu księgowego, umożliwiającej identyfikację poszczególnych operacji księgowych i bankowych przeprowadzonych dla wszystkich wydatków w ramach Projektu (przejrzystości wydatkowania środków w ramach projektu);
- prawidłowości stosowania wymogów dotyczących informacji i promocji w projekcie (np. w oparciu o dokumentację i wizję lokalną/oględziny);
- prawidłowości przechowywania, udostępniania i archiwizacji dokumentacji zgromadzonej w ramach projektu.
2. Sprawdzenie ustanowienia i posiadania przez Beneficjenta wewnętrznych procedur w ramach projektu, w tym kontroli finansowej, które m.in. zapewniają uznawanie kwalifikowalności ponoszonych wydatków.
3. Sprawdzenie prawidłowości, rzetelności i terminowości dokumentowania realizowanych operacji (poprawność polityki rachunkowości).
4. Sprawdzenie poprawności poniesienia wydatków w ramach realizowanego projektu udokumentowanych fakturami lub innymi dokumentami księgowymi o równoważnej wartości dowodowej potwierdzonymi przelewami (wyciągami z rachunku bankowego) lub dowodami wpłaty (raportami kasowymi).
5. Sprawdzenie terminowości rozliczania środków finansowych w ramach projektu.
6. Sprawdzenie wniosków beneficjenta o płatność z księgami rachunkowymi Beneficjenta w części dotyczącej projektu i dokumentacją źródłową.
7. Sprawdzenie wdrożenia zaleceń z przeprowadzonych kontroli/audytów oraz usunięcia nieprawidłowości, jeśli takie zostały wykryte.
8. Analiza powodzenia projektu, poprzez oszacowanie, czy występują zagrożenia prawidłowej realizacji projektu, w tym jego terminowości.
W CELU STWIERDZENIA, CZY PROJEKT JEST REALIZOWANY ZGODNIE Z UMOWĄ O DOFINANSOWANIE PROJEKTU, A WYDATKI SĄ KWALIFIKOWALNE, SPRAWDZA SIĘ W SZCZEGÓLNOŚCI:
1. Dokumentację dotyczącą projektu.
2. Realizację zakresu rzeczowego projektu.
3. Dokumentację pozwalającą prześledzić ścieżkę każdego wydatku od jego poniesienia ( i poszczególnych dowodów zapłaty) do przedłożenia wniosku beneficjenta o płatność.
4. Faktyczne i rzeczywiste poniesienie zadeklarowanych wydatków w ramach projektu tj. potwierdzenie dowodami zapłaty oraz osiągnięcie faktycznego efektu rzeczowego (np. w oparciu o dokumentację i wizję lokalną/oględziny).
5. Kwalifikowalność poniesionych wydatków, sposób ich dokumentowania i ujęcia na rachunku bankowym wyszczególnionym w ewidencji księgowej Beneficjenta; zgodność kwot wynikających z wniosków o płatność z zapisami księgowymi, w rozbiciu na poszczególne kwoty wydatków kwalifikowalnych.
6. Wiarygodność części sprawozdawczych wniosków beneficjenta o płatność, poprzez weryfikację i potwierdzenie wykonania prac, istnienia zakupionych towarów oraz wykonania usług/robót, czy dostarczonych dostaw w ramach projektu;
7. Spełnienie zasad dotyczących informacji i promocji projektu.
8. Dotrzymania harmonogramu realizacji zadań projektu.
9. Poprawność stosowanych procedur o udzielenie zamówienia publicznego - w przypadku, gdy projekt zakłada wyłonienie wykonawców w tym trybie, bądź wyboru wykonawcy (oferty) z zachowaniem wspólnotowych i krajowych wymogów oraz stosownych Wytycznych IZ RPO WKP.
Szczegółowe minimalne wymogi dla wykonawcy składającego ofertę na przeprowadzenie audytu zewnętrznego projektu w ramach RPO WKP 2007-2013 w zakresie posiadanej wiedzy, kwalifikacji, umiejętności i doświadczenia przez każdą z osób wchodzących w skład zespołu przeprowadzającego audyt zewnętrzny projektu Zespół przeprowadzający audyt zewnętrzny projektu powinien składać się z co najmniej 2 osób spełniających wymogi dotyczące audytorów wewnętrznych określonych w ustawie o finansach publicznych. Osoby te powinny posiadać wiedzę i doświadczenie dotyczące audytowania projektów finansowanych ze środków publicznych.
W skład zespołu audytowego powinna wchodzić co najmniej 1 osoba posiadająca doświadczenie w przeprowadzaniu audytów projektów infrastrukturalnych. Wymóg złożenia dokumentów potwierdzających posiadanie odpowiedniego doświadczenia osób, które będą bezpośrednio zaangażowane w audyt dotyczy również podmiotu ubiegającego się o przeprowadzenie audytu.
WYMOGI OBLIGATORYJNE DLA KAŻDEJ OSOBY WCHODZĄCEJ W SKŁAD ZESPOŁU PRZEPROWADZAJĄCEGO AUDYT ZEWNĘTRZNY PROJEKTU:
1. Posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych i korzystanie z pełni praw publicznych
2. Posiadanie aktualnego zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego o niekaralności lub równoważnego zaświadczenia wydanego przez uprawniony organ sądowy/administracyjny kraju pochodzenia wykonawcy/osoby (Innego niż Polska) albo kraju, w którym wykonawca/osoba ma siedzibę główną bądź miejsce zamieszkania (innego niż Polska),
3. Udokumentowana znajomość, wiedza i doświadczenie z zakresu funkcjonowania funduszy strukturalnych i/lub Funduszu Spójności UE, w tym np. zarządzania projektem/programem operacyjnym/inicjatywą wspólnotową, kontroli projektów/ programu/inicjatywy albo audytu zewnętrznego projektu;
4. Posiadanie kwalifikacji zawodowych do przeprowadzania audytu wewnętrznego, określonych w art. 286 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych.
7. Co najmniej trzyletnie doświadczenie (liczone od roku, w którym złożono ofertę do Beneficjenta) w zakresie przeprowadzania audytu zewnętrznego dla projektów infrastrukturalnych lub doradczych realizowanych w ramach programów operacyjnych/Inicjatyw wspólnotowych współfinansowanych ze środków UE pochodzących z EFRR i/lub Funduszu Spójności
8. Co najmniej trzyletnie doświadczenie (liczone od roku, w którym złożono ofertę do Beneficjenta) związane z badaniem prawidłowości wykorzystania dotacji pochodzących ze środków budżetu państwa lub budżetu jednostki samorządu terytorialnego. Do oferty należy dołączyć dokumenty potwierdzające spełnianie w/w warunków,
wypełnione oświadczenia (nr 1, 2, 3), wypełniony wykaz zrealizowanych usług oraz zobowiązanie o przestrzeganiu standardów przeprowadzanego audytu zgodnych z wytycznymi Instytucji Zarządzającej RPO WK-P w zakresie ogólnych zasad przeprowadzania audytu zewnętrznego projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Kujawko-Pomorskiego na lata 2007-2013.
Zainteresowanych Wykonawców prosimy o składanie ofert w formie pisemnej w nieprzekraczalnym terminie do dnia 25.03.2011 roku do godziny 11:00 w sekretariacie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Chełmnie, ul. Plac Rydygiera 1.
Oferty należy składać w nieprzejrzystych, zamkniętych kopertach lub opakowaniach opisanych: Oferta na przeprowadzenie usługi audytu zewnętrznego projektu pn. „ Poprawa jakości świadczonych usług medycznych w powiecie chełmińskim poprzez modernizację oraz doposażenie SPZOZ w Chełmnie”. Ofertę należy także opisać nazwą i adresem Wykonawcy. W ofertach prosimy umieścić numer telefonu i faksu.
W przypadku, gdy w wyznaczonym terminie nie wpłynie żadna oferta lub wpłyną mniej niż 2 ważne oferty Zamawiający unieważni prowadzoną procedurę i przeprowadzi kolejne postępowanie na wyłonienie Wykonawcy przedmiotowego zamówienia.
Przy ocenie składanych ofert pod uwagę będą brane następujące kryteria: Cena – 100%. Cena brutto oferty z najniższą ceną podzielona zostanie przez cenę brutto oferty rozpatrywanej. Uzyskany współczynnik przemnożony przez 100 (kryterium ceny) da wartość punktową. Z wybranym, na podstawie przedmiotowego kryterium, Wykonawcą zostanie podpisana umowa.
W ofercie prosimy podać cenę brutto za wykonanie przedmiotowej usługi, termin wykonania (przy czym nie może on być dłuższy niż 30 dni), oraz sposób płatności.
O wyborze oferty najkorzystniejszej poinformujemy drogą faksową Wykonawców, którzy złożą oferty. Informację zamieścimy również na stronie internetowej www.zoz.chelmno.pl oraz na tablicy ogłoszeń.
Załączniki:
1. Formularz ofertowy;
2. Oświadczenie nr 1;
3. Oświadczenie nr 2;
4. Oświadczenie nr 3;
5. Wykaz zrealizowanych usług;
6. Wzór umowy;
7. Wytyczne dotyczące przeprowadzania audytu projektów dofinansowywanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007- 2013;
http://www.mojregion.eu/index.html?file=tl_files/mojregion/dokumenty-rpo/rpo/wytyczne%20audyt%20kwiecien2010.pdf&download=1

Więcej informacji oraz pliki do pobrania znajdą państwo pod adresem:

http://www.zoz.chelmno.pl/zoz/index.php?option=com_content&task=view&id=351&Itemid=42



metryczka


Opublikował: Andrzej Pawlik (11 marca 2011, 14:15:30)

Ostatnia zmiana: Andrzej Pawlik (1 kwietnia 2011, 10:15:10)
Zmieniono: Informacja z wyboru wykonawcy.

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 1018